Kuzey Kıbrıs’ta Emlak Yatırımı Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Kuzey Kıbrıs’ta Emlak Yatırımı Yapmanın Avantajları Nelerdir?
  1. Kuzey Kıbrıs gayrimenkul fiyatlarının uygun olmasıyla önemli bir avantaj sağlıyor. Birçok Avrupa ve Akdeniz ülkesine göre %40-50 daha az para ödeyerek bir gayrimenkul satın almak mümkün.
  2. Kuzey Kıbrıs’ta emlak yatırımı yapmak, geri ödeme süreleri bakımından birçok ülkeye göre oldukça avantajlıdır. Birçok Avrupa ülkesinde 20-30 yıl arasında değişen emlak amortisman süreleri Kuzey Kıbrıs’da ki emlak yatırımlarında 8-12 yıl arasındadır.
  3. Kuzey Kıbrıs’ta emlak yatırımı yapmak isteyen yabancı yatırımcılar, vekalet verecekleri bir avukat ile tüm emlak işlemlerini ve satış sürecini kolaylıkla tamamlayabiliyor.
  4. Kuzey Kıbrıs’ta bir gayrimenkul satın alarak ilk 3 yıl yıllık olarak, 3 yıldan sonra ise 2’şer yıllık geçici oturma izni alabilir ve bir süre sonra daimi oturma izni alma şansından faydalanabilirsiniz.
  5. Kuzey Kıbrıs’ta emlak alım satım işlemleri sterlin üzerinden yapılmaktadır. Bu durum enflasyon riski karşısında yabancı yatırımcılar için büyük bir kolaylık sağlamaktadır.
  6. Kuzey Kıbrıs’ta emlak projeleri henüz yeni duyurulduklarında indirimli satışa çıkarılıyor ve proje lansmanı süresince indirimli gayrimenkul sahibi olurken kazancınızı arttırabilirsiniz.